In het kader van een Vlaamse opdracht aan de sector PC314 (kappers, fitness en schoonheidspecialisten), werd gevraagd om enerzijds een marktonderzoek uit te voeren en anderzijds op basis van de resultaten een nieuwe opleiding in elkaar te steken. Dit marktonderzoek werd gegund aan excap. Mijn collega researchers namen het deel marktonderzoek voor zich. Op basis van de onderzoeksresultaten en in samenwerking met de sector, maakte ik volledige opleiding ‘Aanwerven met een open vizier’.
De nulmeting in de sector onderzocht mogelijke discriminatie op basis van leeftijd en geslacht, zoals geïdentificeerd in de sectorale risicoanalyse. Hiervoor werden diepte-interviews gecombineerd met een vignettenstudie, waarbij respondenten fictieve kandidaten beoordeelden met variërende kenmerken zoals geslacht (inclusief geslacht X), leeftijd en werkervaring.
Op basis van de resultaten wil de sector werk maken van meer inclusie door een open aanpak bij rekrutering, het stimuleren van een ondernemersmentaliteit die diversiteit als een troef ziet, en meer bewustwording creëren rond genderidentiteit. Daarnaast ligt de focus op het benutten van kansen voor alle geslachten en het doorbreken van vooroordelen bij het aanwerven en behouden van medewerkers uit verschillende leeftijdsgroepen.
Deze uitdagingen zijn vervat in een nieuwe opleiding “Aanwerven met een open vizier “ met inbegrip van opleidingvideo’s en didactisch materiaal.